Robot koszący Honda MIIMO HRM 3000 Live

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: HRM3000Live
 • Producent: Honda
 • szt.
 • Cena netto: 13 000,00 zł 15 990,00 zł

Multi Miimo to jednomodułowy system zarządzania kilkoma robotami Honda Miimo 3000 koszącymi jednocześnie na tym samym obszarze oznaczonym jedną pętlą przewodu granicznego. To innowacyjne, łatwe w obsłudze rozwiązanie zapewnia bardzo szybkie skoszenie dużych powierzchni: powyżej 4 000 m2, aż do 62 500 m2! System jest dostępny wyłącznie w Autoryzowanych Centrach Robotów Koszących Honda Miimo.

Przemyślany w każdym szczególe, łatwy w instalacji i sterowaniu System Multi Miimo-HRM 3000 jest ciekawym i rentownym w dłuższej perspektywie sposobem koszenia trawy na miarę XXI wieku. System powstał z myślą o właścicielach, zarządcach i firmach usługowych, którzy opiekują się rozległymi trawnikami, na przykład w parkach, przy hotelach, w ośrodkach rekreacyjnych, wokół obiektów komercyjnych. System ten został przygotowany także z myślą o koszeniu boisk sportowych, dzięki czemu boisko jest gotowe do rozgrywek o każdej porze dnia. Jest to również szybki sposób koszenia trawy w obszernych ogrodach.

Wymierne korzyści

System Multi Miimo składający się z modułu, przewodu granicznego oraz przynajmniej dwóch robotów koszących Honda Miimo 3000 jest inwestycją, która zaczyna zwracać się już w początkowym okresie eksploatacji.  Szeroko zakrojone badania pilotażowe przeprowadzone przez Koncern Honda w zakresie koszenia trawy na boisku sportowym potwierdziły potencjalne oszczędności w wysokości ponad 10 000 EURO w ciągu 3 lat.

Jakie wymierne korzyści zapewnia?

 • lepszą organizację czasu pracy – roboty mogą kosić trawę w nocy i podczas deszczu,
 • możliwość wykorzystania kompetencji pracowników w innych obszarach,
 • niższe koszty eksploatacji systemu niż przy wykorzystaniu profesjonalnych kosiarek spalinowych,
 • niższe koszty serwisowania – bezszczotkowe silniki Honda Miimo 3000 nie wymagają serwisowania,
 • stale zadbany, równo przycięty trawnik lub boisko,
 • redukcję kosztów nawożenia, ponieważ roboty Honda Miimo 3000, mulczując trawę, dostarczają roślinom nawóz naturalny w formie dokładnie rozdrobnionego pokosu. Mulczowana trawa, przykryta cienką warstwą pokosu również lepiej zatrzymuje wilgoć co polepsza jej kondycję.

Filozofia koszenia w Systemie Multi Miimo - HRM 3000

 • Elementem zarządzającym Systemem Multi Miimo jest moduł Multi Miimo Box, który generuje sygnał graniczny dla całego obszaru wyznaczonego za pomocą przewodu ułożonego w jednej pętli.  Sygnał ten jest odbierany przez kilka robotów Honda Miimo 3000 i zapewnia ich funkcjonowanie wewnątrz pętli. Dla każdego robota w pobliżu pętli instalowana jest oddzielna stacja dokująca, jednak roboty nie są przypisane do konkretnej stacji. Każdy z pracujących Honda Miimo 3000, zależnie od potrzeby, zajmuje najbliższą wolną stację potrzebną do naładowania baterii. W chwili, gdy w stacji znajduje się jeden z robotów, inne Honda Miimo 3000 nie widzą jej jako dostępnej i zajmują kolejną wolną stację. Naładowany robot, wracając do pracy uwalnia stację dokującą, która zaczyna wysyłać sygnał o jej dostępności dla innych robotów. Dzięki temu rozwiązaniu wyeliminowane są fragmenty niekoszone, które występowały w przypadku wyznaczania przewodem granicznym kilku stref koszenia na jednym terenie. Multi Miimo Box, wykonany z wodoodpornego tworzywa, jest odporny na działanie wszelkich czynników atmosferycznych co zapewnia mu wydłużoną żywotność.

 • System Multi Miimo jest dedykowany do zarządzania najbardziej wydajnymi robotami Honda Miimo 3000 o trwałej, wodoodpornej konstrukcji, z których każdy jest przeznaczony do koszenia powierzchni do 4 000 m2. Honda Miimo 3000 idealnie sprawdzają się na terenach o dużym nachyleniu i jednocześnie gwarantują niezawodność w pracy zsynchronizowanej z kolejnymi robotami tej samej wersji. Minimalna liczba robotów Honda Miimo 3000 pracujących w Systemie wynosi 2 sztuki, a liczbę współpracujących robotów należy dobrać tak, aby suma zalecanej powierzchni roboczej modelu i liczby robotów pokrywała wielkość terenu przeznaczonego do koszenia.

 • Montaż instalacji w Systemie Multi Miimo – HRM 3000 jest maksymalnie uproszczony. Całkowita długość przewodu granicznego wynosi 1 000 m, zaś odległość skutecznego przesyłu sygnału z przewodu granicznego do środka obszaru zależy od ukształtowania terenu i ewentualnych zakłóceń elektrycznych. Dlatego przed instalacją każdej stacji dokującej należy sprawdzić natężenie sygnału.
  Profesjonalny montaż instalacji, programowanie robotów koszących oraz uruchomienie Systemu jest usługą wykonywaną opcjonalnie przez specjalistów z Autoryzowanych Centrów Robotów Koszących Honda Miimo.

 • Stacje dokujące w Systemie Multi Miimo – HRM 3000, instalowane w dowolnych miejscach wzdłuż przewodu granicznego, obsługują zależnie od dostępności  każdy z robotów. Dzięki inteligentnej synchronizacji sygnałów emitowanych przez stacje dokujące, robot wymagający naładowania odbiera sygnał tylko wolnej stacji i do niej się kieruje w celu naładowania akumulatora. W ogólnym zarysie system zarządzania ładowaniem robotów można porównać do systemu parkingowego w centrach handlowych, który za pomocą sygnałów świetlnych – zielony/czerwony – informuje kierowcę gdzie ma szukać wolnego miejsca do zaparkowania samochodu.

Wszystkich zainteresowanych nowoczesnym Systemem Multi Miimo – HRM 3000 zapraszamy do kontaktu z naszymi Autoryzowanymi Centrami Robotów Koszących Honda Miimo, w których nasi eksperci odpowiedzą na wszelkie pytania, udzielą szczegółowych informacji na temat funkcjonowania Systemu i dokonają kompleksowej instalacji systemu.

 

Podana cena ZAWIERA koszt wykonania przeglądu przedsprzedażnego (zerowego), który jest jednym z warunków otrzymania gwarancji na urządzenie lub maszynę*.

Wykonanie przeglądu zerowego jest obowiązkiem Sprzedającego, ale istnieje możliwość wykonania odpłatnie przeglądu zerowego u innego Autoryzowanego Dilera lub Serwisu Aries Power.

* Wykonanie przeglądu przedsprzedażnego (zerowego) jest obowiązkiem Sprzedającego przed wysłaniem urządzenia do Klienta, obejmuje m.in. kontrolę wyglądu zewnętrznego i wyposażenia - ewentualnych uszkodzeń lakieru, wgnieceń, uszkodzeń mechanicznych, dołączenie instrukcji obsługi, poprawne wypełnienie karty gwarancyjnej, uruchomienie urządzenia, sprawdzenie działania urządzeń sterujących, przygotowanie urządzenia do wysyłki - odessanie paliwa, oleju, powrotne zapakowanie urządzenia do oryginalnego kartonu.

Warunki gwarancji znajdują się na stronie Dystrybutora - firmy Aries Power Equipment Sp.zo.o.  - https://www.mojahonda.pl/warunki-gwarancji